февруари 14, 2019

СОЧУВСТВО

Неизмерна е болката и тагата и нема зборови што можат да бидат утеха за тешката сообраќајна несреќа на автопатот Скопје – Тетово, која беше кобна за повеќемина наши сограѓани.

Во овие тажни мигови Црвениот крст на Република Македонија изразува најдлабоко сочувство до семејствата на загинатите. На повредените им посакуваа  што побрзо закрепнување.

Со почит,

Црвен крст на Република Македонија

< врати се назад